W co inwestować na rynku nieruchomości? Część druga

W co inwestować na rynku nieruchomości? Część druga

W poprzednim wpisie Bartosz Antos z portalu www.grunttozysk.pl omówił najważniejsze kwestie, jakie powinny być brane pod uwagę przez inwestorów decydujących się na zakup mieszkania na wynajem. Czy przy inwestycjach w inne aktywo na rynku nieruchomości – konkretnie w ziemię – możemy czuć, że nasze pieniądze będą bezpiecznie procentować?


 

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 500 210 600  Przyjrzyjmy się teraz inwestycjom w nieruchomości ziemskie – pod kątem bezpieczeństwa i rentowności. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o inwestowanie, jest rzetelna analiza rynku nieruchomości – wraz ze śledzeniem prognoz na kolejne lata. W konsekwencji, czy stając w obliczu wyboru zaufamy chwilowym trendom inwestycyjnym czy może długofalowym analizom sytuacji danych aktywów? Wystarczy spojrzeć na statystyki. Nieruchomości rolne zyskały na wartości aż 617% w ciągu ostatnich 12 lat. Według danych GUS grunty średniorocznie wzrastały na wartości 22,4 % tylko w okresie 5 lat (od I kw. 2010 do I kw. 2015).

  Grunty w Polsce nieustannie zyskują na wartości – tendencja wzrostowa utrzymuje się bez względu na inflację oraz wahania rynkowe. Pomimo nadejścia kryzysu gospodarczego w 2008 roku nieruchomości ziemskie nadal zyskiwały na wartości, a już rok później odnotowano najwyższe ceny transakcyjne gruntów pod zabudowę. Zyski osiągane z inwestycji w ziemię przewyższają te osiągane na rynku kapitałowym, giełdzie czy nieruchomościach mieszkaniowych. Jak widać, ich wartość systematycznie i stabilnie rośnie, a tendencja ta, jak zapewniają specjaliści, nie ulegnie zmianie w przyszłości. Niemałe znaczenie odgrywa tu fakt, że w przypadku nieruchomości ziemskich mamy do czynienia z mocno ograniczoną podażą (nie da się ich do produkować) oraz stale rosnącym na nie popytem – czyli dokładnie odwrotnie niż w przypadku mieszkań, których nieustannie przybywa, a więc mamy bardzo konkurencyjny rynek. Ziemia to ograniczonego dobro, które od wielu lat cieszy się zainteresowaniem inwestorów, zarówno tych doświadczonych, jak i tych dopiero „wchodzących na rynek” – podkreśla Bartosz Antos z portalu www.grunttozysk.pl.

  Co więcej, w nieruchomości ziemskie w przeciwieństwie do mieszkań, możemy inwestować nawet z niewielkim kapitałem początkowym, bez konieczności wizyt w bankach i zaciągania ograniczających nas kredytów na długie lata. Jak? Odpowiedź przynosi Grunt to zysk, czyli innowacyjna metoda inwestowania (przez oszczędzanie) w niezabudowane grunty rolne, dzięki której przyszli właściciele nabywają na własność starannie wyselekcjonowaną ziemię o dużym potencjale wzrostu – na raty, bez odsetek i bez banków. Grunt to zysk umożliwia przyszłym inwestorom ulokowanie środków w nieruchomościach rolnych o dużym potencjale wzrostu. Wszystkie grunty położone są w regionach atrakcyjnych turystycznie i inwestycyjnie: morze, jeziora, góry, duże miasta. Pierwsza wpłata już od 0 zł, a miesięczne, nieoprocentowane wpłaty wynoszą 500 zł – podkreślmy znów bez prowizji, bez banków, bez kredytu. Z wybranej działki można korzystać już od pierwszej wpłaty – inwestujemy bowiem w namacalne dobro, w konkretny kawałek ziemi, a nie przykładowo w fundusz inwestujący w nieruchomości. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje podpisanie aktu notarialnego, możliwość wglądu do księgi wieczystej oraz porady specjalistów na każdym etapie inwestycji. Czas spłaty wynosi, nie jak przy kredycie hipotecznym 30 lat, ale 5 – 7 lat. Istnieje także możliwość zawieszania składek, co jest zapisane w umowie. Co więcej, nie są wymagane żadne zaświadczenia o zarobkach, ponieważ zabezpieczeniem zapłaty jest sprzedawana działka. Jak widać, w przypadku wyboru takiego rozwiązania inwestycyjnego „odpadają” wszelkie kłopoty związane z kredytami. Warto pamiętać, że to inwestor ma bezpośredni wpływ na podniesienie wartości działki rolnej poprzez m.in. doprowadzenie mediów (woda, prąd, kanalizacja, gaz), podzielenie działki na mniejsze parcele, czy przekształcenie na działkę budowlaną. Wszelkimi formalnościami związanymi z podniesieniem wartości działki oraz selekcją odpowiedniej ziemi, która swoimi parametrami gwarantować będzie wysoką stopę zwrotu, zajmują się wykwalifikowani specjaliści z Saveinvest. Przy wyborze ziemi, podobnie jak przy wyborze mieszkania, jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę – m.in. stan prawny intersującej nas działki. Grunt to zysk ma do zaoferowania swoim Klientom wyłącznie działki o jasnym i przejrzystym stanie prawnym, o największym potencjale wzrostu na wartości, w atrakcyjnych lokalizacjach.

   

  Bartosz Antos
  Wiceprezes Saveinvest
  www.saveinvest.pl, www.grunttozysk.pl.

   

  Comments are closed.