Nadmorskie atrakcje, których nie może pominąć żaden turysta!

Nadmorskie atrakcje, których nie może pominąć żaden turysta!

Jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne nad naszym morzem? Po miejscach, których nie powinniśmy minąć obojętnie w trakcie wypoczynku nad Bałtykiem oprowadzi nas Bartosz Antos z portalu www.dzialkanadmorzem.pl.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 500 210 600  Podróż przez najciekawsze atrakcje turystyczne nad naszym morzem rozpoczniemy w Mielenku, miejscowości położonej na zachodniej części wybrzeża Morza Bałtyckiego. To właśnie tutaj, oprócz spokoju i możliwości obcowania z nienaruszoną przez człowieka przyrodą, zaznamy uciech z pięknej, szerokiej, drobnoziarnistej plaży, wzdłuż której biegnie gęsty i zapierający dech w piersiach las. Malowniczych widoków dostarczy niewątpliwie także znajdujące się nieopodal Jezioro Jamno, które zadowoli pasjonatów bardziej aktywnych form spędzania wolnego czasu nad wodą – znajduje się tam m.in. wypożyczalnia sprzętu wodnego.

  Mielenko zlokalizowane jest w pobliżu znanego i uwielbianego przez turystów kurortu w Mielnie. Warto dostać się tam aleją, wzdłuż której biegną ok. 150-letnie lipy. Ta ponad dwukilometrowa trasa otoczona historycznymi i okazałymi drzewami dostarczy nam pięknych widoków, których na pewno na długo nie zapomnimy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od stycznia 2017 r. Mielno uzyskało status miasta, co umożliwiło m.in. staranie się o dodatkowe pieniądze i korzystanie z unijnych programów przez lokalnych przedsiębiorców. Planowane, liczne inwestycje swoim zakresem dorównują tym przeprowadzanym m.in. w Świnoujściu czy Międzyzdrojach. Dzięki takim przedsięwzięciom zarówno Mielno, jak i sąsiadujące z nim miejscowości, staną się jeszcze bardziej prestiżowe i przyciągną tłumy turystów – zapewnia Bartosz Antos z portalu www.dzialkanadmorzem.pl.

  Nie tylko sędziwe lipy wiodące z Mielenka do Mielna pozwolą nam na „przeniesienie się w czasie”. Podobnych odczuć dostarczy odtworzone w Mielnie Grodzisko Słowiańskie, pochodzące z przełomu IX i X wieku, zlokalizowane na skraju lasu Koszalińskiego Parku Nadmorskiego. Grodzisko otoczone jest fosą, jego powierzchnia wynosi ok. 290 metrów kwadratowych. Oprócz walorów widokowych to miejsce to także skarbnica wiedzy – odbywają się tam niezwykle ciekawe prelekcje specjalistów i pasjonatów historii oraz inscenizacje historyczne. Oczywiście największą atrakcją w Mielnie jest urzekająca, czysta, bezkresna, drobnoziarnista plaża, wokół której znajdziemy mnóstwo punktów gastronomiczno-handlowych oraz imponująca, biegnąca wzdłuż tej plaży, promenada spacerowa. Przy wejściu na plażę wita nas Pomnik Morsa – to właśnie w Mielnie co roku odbywa się największy zlot morsów w Polsce. Warto także poszukać w mieście innego, sławnego pomnika, czyli pomnika Jelenia.

  Z Mielna w ok. 10 min. dostaniemy się samochodem także do innej, niezwykle urokliwej miejscowości, która bardzo dynamicznie się rozwija i zyskuje na prestiżu. Chłopy, bo to o nich mowa, poprzez malownicze ścieżki dla spacerowiczów, trasy rowerowe i otaczające nas zewsząd tereny zieleni dostarczą sporo okazji do aktywnego wypoczynku. To także szansa na odwiedzenie zmodernizowanej i imponującej przystani rybackiej, gdzie podpatrzymy pracę rybaków i kupimy świeżo złowioną rybę. Szeroka i czysta plaża, otoczona sosnowym lasem, jest na pewno dużo mniej zatłoczona niż wspomniana powyżej plaża w Mielnie. Chłopy poszczycić się mogą także nowym molo spacerowym (jego budowa przekroczyła 5 mln zł), które cieszy się niemałym zainteresowaniem wczasowiczów – ze względu na piękne widoki, jakie można z niego podziwiać.

  Wymieniliśmy jedynie kilka z bardzo zróżnicowanych atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić w trakcie pobytu nad morzem. Otoczenie bezkresnej wody i plaż sprawia, że czujemy się odprężeni. Atrakcje turystyczne z kolei gwarantują, że w czasie odpoczywania nigdy nie zaznamy poczucia nudy i bezczynności. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o kawałku ziemi właśnie w okolicach nadmorskich – by móc cieszyć się tymi wrażeniami przez cały rok. Wiele z przywołanych tu miejscowości posiada jeszcze wolne działki, które czekają na swoich właścicieli – może warto zatem zrealizować swoje marzenia o własnym domku przy pięknej plaży?

  Bartosz Antos
  Wiceprezes Saveinvest
  www.saveinvest.pl, www.mielnomolo.pl

  Comments are closed.