Jeśli relaks, to tylko nad morzem!

Jeśli relaks, to tylko nad morzem!

Dłuższy pobyt nad morzem wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Z kolei nasze zmysły ukojone zostaną już przez sam jego widok i orzeźwiający zapach! O relaksującym działaniu morza i jego niezwykłym wpływie na nasze samopoczucie opowie Marta Tomaszewska z portalu www.dzialkanadmorzem.pl.


  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 500 210 600  Miejsce, które zapewni relaks, wypoczynek, zadba o nasze zdrowie i kondycję fizyczną, a przy okazji wprawi nas w doskonały nastrój? Oczywiście rejony nadmorskie! Urlop lub dłuższy pobyt nad rodzimym Bałtykiem to niesamowita okazja, by mówiąc krótko, zadbać o siebie i wynagrodzić sobie trudy codzienności. Wiem, że dla każdego z nas „relaks” czy „dobrze spędzony urlop” oznacza coś zupełnie innego – dlatego przedstawimy bardzo różne oblicza wypoczynku nad morzem!

  Pobyt nad morzem doskonale przysłuży się ukojeniu nerwów, odprężeniu. Rytmiczny szum fal, relaksujący piasek pod stopami i wspaniały widok przyniosą ulgę i ukoją zmysły. Odprężające brodzenie w morzu to nie tylko sposób, by mieć trochę czasu tylko dla siebie – to także znakomita terapia, która wspomoże nasz układ krwionośny i m.in. pomoże w walce z żylakami. Otaczający nas, niezapomniany jeszcze długo po opuszczeniu tego miejsca, zapach morza to „samo zdrowie”. Wolne od zanieczyszczeń powietrze, przesycone m.in. jodem i jonami magnezu złagodzi dolegliwości oddechowe. Zapach morza wprawi nas we wspaniały nastrój – nigdzie indziej takiego nie doświadczymy, nigdy też go nie zapomnimy!

  Wiele osób marzy, by relaks połączony był z troską o zdrowie. Tu także morze wyjdzie naprzeciw takim oczekiwaniom! Wizyta nad morzem to nie lada trening dla naszego organizmu. Ze względu na panujący tam odmienny klimat nasze ciało musi przystosować się do nowych warunków, przez co działamy bardziej energicznie, jesteśmy bardziej pobudzeni. Taki bodziec wpływa namacalnie na pracę naszego organizmu – poprawia się praca naszego układu odpornościowego, mamy wreszcie szansę pooddychać czystym powietrzem. Coraz większą popularnością cieszą się również zabiegi lecznicze oraz pielęgnacyjno-kosmetyczne, które ze względu na dostępność danych substancji najefektowniejsze są właśnie nad morzem. Mowa tu m.in. o argilloterapii, czyli o zabiegach przy których wykorzystywane są glinki organiczne. Glinki stosuje się jako maseczki na twarz i ciało, okłady, nacierania i kompresy. Mogą pomóc one złagodzić bóle reumatyczne i migrenowe, wspomagają leczenie dolegliwości żołądkowych czy poprawiają stan cery każdego rodzaju. Duże pokłady zielonej glinki o leczniczych właściwościach znaleźć można w okolicy latarni morskiej w Gąskach.

  Okolice nadmorskie są wręcz stworzone do aktywnego wypoczynku. Długie plaże, wiele atrakcji wodnych, szlaków turystycznych czy rowerowych oraz piękne tereny leśne to znakomita okazja, by poprawić kondycję niekończącymi się spacerami. Jeśli chcemy aktywnie spędzić czas w miejscu, które „tętni życiem” warto odwiedzić Ustkę. To jeden z najpopularniejszych polskich kurortów, który słynie przede wszystkim ze swoich dwóch dużych kąpielisk, Promenady Nadmorskiej i latarni morskiej. Swoich odwiedzających od lat zachęca także licznymi rozrywkami, imprezami (m.in. zaplanowany na koniec czerwca Festiwal Sztucznych Ogni), i wieloma innymi możliwości aktywnego spędzenia czasu (zwiedzanie historycznych bunkrów czy spacery po zabytkowej usteckiej starówce).

  Jeśli natomiast wolimy miejsca spokojniejsze, ponieważ dla nas synonimem relaksu jest możliwość niezakłóconego wypoczynku na łonie natury, z dala od „miejskiego zgiełku”, powinna zainteresować nad mała miejscowość w gminie Mielno, Chłopy – podpowiada Marta Tomaszewska z portalu www.dzialkanadmorzem.pl. Ta urokliwa miejscowość zaoferuje nam ustronną, szeroką, czystą plażę z pasem wydm, otoczoną sosnowym lasem. Dostarczy nam niezapomnianych wspomnień, z daleka od turystycznego gwaru, zamieszania i nierzadko przeludnionych kurortów. Gdy spokój nam się już znudzi – to także nie problem! Istnieje bowiem możliwość szybkiego dotarcia do Mielna (podróż samochodem zajmuje raptem 10 minut!). Chłopy to także doskonała opcja dla miłośników aktywnego spędzania czasu – ze względu na malownicze ścieżki dla spacerowiczów, trasy rowerowe. Ogromne tereny zieleni, pola i łąki pozwolą bez ograniczeń i w spokoju nacieszyć się naturą.

  Czy nie warto byłoby zatem zapewnić sobie, na własność, kawałka ziemi nad morzem, by wszystkimi atrakcjami, jakie oferuje to niezwykłe miejsce móc cieszyć się o dowolnej porze roku? Innymi słowy, czy działka z widokiem na morze nie spełni wielu z naszych marzeń?

  Marta Tomaszewska, Specjalista ds. nieruchomości Saveinvest Sp. z o.o.

  Comments are closed.